September 2017

Display:

View:

Mon 28
Tue 29
Wed 30
Thu 31
Fri 1
Sat 2
Sun 3
Mon 4
Swimming: Pre-season Training - invited swimmers

09:30 - 16:00

Swimming: Pre-season Training - invited swimmers

Category
Sport
Girls' Hockey: Pre-season Training - 1st and 2nd XI Squads

10:00 - 16:00

Girls' Hockey: Pre-season Training - 1st and 2nd XI Squads

Category
Sport
Rugby: Pre-season Training - 1st and 2nd XV Squads

10:00 - 16:00

Rugby: Pre-season Training - 1st and 2nd XV Squads

Category
Sport
Tue 5
Swimming: Pre-season Training - invited swimmers

09:30 - 16:00

Swimming: Pre-season Training - invited swimmers

Category
Sport
Senior Management Meeting

09:30

Senior Management Meeting

Category
Meeting
Girls' Hockey: Pre-season Training - 1st and 2nd XI Squads

10:00 - 16:00

Girls' Hockey: Pre-season Training - 1st and 2nd XI Squads

Category
Sport
Rugby: Pre-season Training - 1st and 2nd XV Squads

10:00 - 16:00

Rugby: Pre-season Training - 1st and 2nd XV Squads

Category
Sport
Rugby: Pre-season Training - Colts A Squad

10:00 - 16:00

Rugby: Pre-season Training - Colts A Squad

Category
Sport
Reception for all staff (Head Master's House)

18:00

Reception for all staff (Head Master's House)

Category
Other
Wed 6
Staff Meeting (Pavilion)

09:30

Staff Meeting (Pavilion)

Category
Meeting
Staff INSET

11:00

Staff INSET

Category
Other
Departmental Meetings

14:30

Departmental Meetings

Category
Meeting
A welcome from the Head Master for new Lower School day pupils and parents followed by receptions in House areas (Pavilion)

16:00

A welcome from the Head Master for new Lower School day pupils and parents followed by receptions in House areas (Pavilion)

Category
Other
Thu 7
Induction Morning for all new day pupils and Induction Afternoon for all new boarding pupils

Induction Morning for all new day pupils and Induction Afternoon for all new boarding pupils

Category
Other
Prefect Training (William Dauntsey Room)

09:00

Prefect Training (William Dauntsey Room)

Category
Other
New Staff Induction (N1)

10:00

New Staff Induction (N1)

Category
Other
Reception/Buffet lunches for all new Upper School boarding pupils and parents/guardians in The Pavilion and all new Lower School boarding pupils and parents/guardians in The Manor

12:15

Reception/Buffet lunches for all new Upper School boarding pupils and parents/guardians in The Pavilion and all new Lower School boarding pupils and parents/guardians in The Manor

Category
Other
School transport departs

13:30

School transport departs

Category
Other
Girls' Hockey: Workshop - U15

14:00 - 15:30

Girls' Hockey: Workshop - U15

Category
Sport
International Society Trip for Upper School Boarders to Devizes

14:15 - 18:00

International Society Trip for Upper School Boarders to Devizes

Category
Trip
Netball: Workshop - U15

15:45 - 17:15

Netball: Workshop - U15

Category
Sport
All boarders to have returned to School

18:30

All boarders to have returned to School

Category
Other
Receptions in Upper School Houses

18:30

Receptions in Upper School Houses

Category
Other
Fri 8
Chair Duty: Jeanne/Fitzmaurice

Chair Duty: Jeanne/Fitzmaurice

Category
Chair Duty
Duty Staff: VAHW/JFOH/AP/EHS/RJS/SKWK/NY

Duty Staff: VAHW/JFOH/AP/EHS/RJS/SKWK/NY

Category
Duty Staff
Tea Duty: Lambert

Tea Duty: Lambert

Category
Tea Duty
Head Master's Assembly (Memorial Hall) followed by House time; 6th Form remain after Assembly for sports choices

08:55

Head Master's Assembly (Memorial Hall) followed by House time; 6th Form remain after Assembly for sports choices

Category
Assembly
Meeting for all 3rd Form pupils (Memorial Hall)

09:55

Meeting for all 3rd Form pupils (Memorial Hall)

Category
Meeting
Lessons commence

10:15

Lessons commence

Category
Other
Book your Instrumental Lessons and meet the Music Teachers’ (Dining Hall)

12:00 - 13:30

Book your Instrumental Lessons and meet the Music Teachers’ (Dining Hall)

Auditions for new pupils and Lower School for 'Les Miserables'

13:50

Auditions for new pupils and Lower School for 'Les Miserables'

Category
Drama
Moonrakers Introduction Meeting (William Dauntsey Room)

14:45 - 16:00

Moonrakers Introduction Meeting (William Dauntsey Room)

Category
Meeting
Clubs and Societies Fair (Memorial Hall)

16:20

Clubs and Societies Fair (Memorial Hall)

Category
Club/Society
Sat 9
L6th Meeting (Memorial Hall)

08:35

L6th Meeting (Memorial Hall)

Category
Meeting
'General Set' Games: 1st and 2nd Form Boys

13:15 - 14:15

'General Set' Games: 1st and 2nd Form Boys

Girls' Hockey: Training - All 1st and 2nd Form

13:15 - 14:15

Girls' Hockey: Training - All 1st and 2nd Form

Category
Sport
International Society Trip to Bath

13:30 - 18:30

International Society Trip to Bath

Girls' Hockey: Trials - 3rd and 4th Team Squads

14:30 - 16:00

Girls' Hockey: Trials - 3rd and 4th Team Squads

Category
Sport
'General Set' Games: 3rd Form Boys

14:30 - 15:30

'General Set' Games: 3rd Form Boys

Girls' Hockey: Training - All 3rd Form

14:30 - 15:30

Girls' Hockey: Training - All 3rd Form

Category
Sport
Rugby: vs King's Bruton (Trial Matches) - Colts A, Colts B, U15A, U15B (H) 1st, 2nd, 3rd, U14A (A)

15:00

Rugby: vs King's Bruton (Trial Matches) - Colts A, Colts B, U15A, U15B (H) 1st, 2nd, 3rd, U14A (A)

Category
Sport
17 Club 'Welcome Back' Party

19:30 - 22:30

17 Club 'Welcome Back' Party

Category
Club/Society
4th and 5th Form Boarders' Party

19:30 - 22:15

4th and 5th Form Boarders' Party

Category
Other
Sun 10
6th Form Activity Day

10:00 - 16:00

6th Form Activity Day

Category
Other
Manor Activity Day

10:00 - 16:00

Manor Activity Day

Category
House event
DSPA - Coffee Event for new L6th parents

10:00

DSPA - Coffee Event for new L6th parents

Category
Other
4th and 5th Form Boarders' Activity Afternoon

13:30 - 16:00

4th and 5th Form Boarders' Activity Afternoon

Category
Other
Senior Choir Rehearsal (Old Hall)

16:15

Senior Choir Rehearsal (Old Hall)

Category
Other
**Evening Prayer (All Saints' Church, West Lavington)

18:00

**Evening Prayer (All Saints' Church, West Lavington)

Category
Other
Mon 11
Chair Duty: Evans/Mercers

Chair Duty: Evans/Mercers

Category
Chair Duty
Duty Staff: AMP/CRB/ECG/LPM/TJP/AYHE

Duty Staff: AMP/CRB/ECG/LPM/TJP/AYHE

Category
Duty Staff
Tea Duty: Farmer

Tea Duty: Farmer

Category
Tea Duty
Auditions for new students and Lower School 'Les Miserables'

13:45

Auditions for new students and Lower School 'Les Miserables'

Category
Other
Meeting for all L6th International Pupils (William Dauntsey Room)

14:00 - 14:30

Meeting for all L6th International Pupils (William Dauntsey Room)

Category
Meeting
Full School Tutorial Board (William Dauntsey Room)

16:20

Full School Tutorial Board (William Dauntsey Room)

Category
Meeting
Swimming Team trials for new pupils

16:20

Swimming Team trials for new pupils

Category
Sport
Sports Scholars' Fitness Training

16:30 - 17:20

Sports Scholars' Fitness Training

Category
Sport
Head Master's Essay Society (Head Master's House)

18:00 - 20:00

Head Master's Essay Society (Head Master's House)

Category
Club/Society
History of Art Lecture: Tricha Passes - 'New York City before The First World War: Ashcan Realism and the Changing Metropolis' (William Dauntsey Room)

19:30

History of Art Lecture: Tricha Passes - 'New York City before The First World War: Ashcan Realism and the Changing Metropolis' (William Dauntsey Room)

Category
Other
Tue 12
Farmer House Photograph

08:30

Farmer House Photograph

Category
House event
Upper School and Lower School House Time

08:35

Upper School and Lower School House Time

Category
Other
DW Information Meeting (PE1)

14:00

DW Information Meeting (PE1)

Category
Other
Lambert 4th and 5th Form Social

17:30 - 21:30

Lambert 4th and 5th Form Social

Category
House event
International Society Buffet (Pavilion)

19:00 - 20:00

International Society Buffet (Pavilion)

Category
Meeting
Wed 13
Full School Service (Lesson One starts after the service)

08:35

Full School Service (Lesson One starts after the service)

Category
Service
Prefect Lunch (Pavilion)

13:15

Prefect Lunch (Pavilion)

Category
Other
Auditions for new students and Lower School for 'Les Miserables'

13:50

Auditions for new students and Lower School for 'Les Miserables'

Category
Music/Arts
Debating Society: 'This house would legalise the sale of human organs' (N9)

16:20 - 17:20

Debating Society: 'This house would legalise the sale of human organs' (N9)

Category
Club/Society
Girls' Hockey: vs Hampshire Collegiate School - 1st (H)

16:30

Girls' Hockey: vs Hampshire Collegiate School - 1st (H)

Category
Sport
Girls' Hockey: vs Godolphin - U13A 7s, U13B 7s (H)

17:15

Girls' Hockey: vs Godolphin - U13A 7s, U13B 7s (H)

Category
Sport
Farmer 4th Form Meal and Cinema Trip (Trowbridge)

17:30

Farmer 4th Form Meal and Cinema Trip (Trowbridge)

Category
Trip
Thu 14
Upper School and Lower School House Time

08:35

Upper School and Lower School House Time

Category
Other
D of E Gold Information Meeting (Pavilion)

14:00

D of E Gold Information Meeting (Pavilion)

Category
Other
Staff Induction (William Dauntsey Room)

14:00

Staff Induction (William Dauntsey Room)

Rugby: vs Kingswood - 3rd (H)

15:00

Rugby: vs Kingswood - 3rd (H)

Category
Sport
DW Trials

16:20 - 18:00

DW Trials

Category
Other
Mercers' Lecture: Alex Thomson (Memorial Hall)

19:30

Mercers' Lecture: Alex Thomson (Memorial Hall)

Category
Other
Fri 15
1st Form Prefect Mentoring Session

08:35

1st Form Prefect Mentoring Session

Category
Other
L6th Form ALIS Baseline Tests

11:50 - 13:10

L6th Form ALIS Baseline Tests

Category
Other
Lower School Fun Fair and BBQ

17:20 - 20:00

Lower School Fun Fair and BBQ

Category
Other
Sat 16
Girls' Hockey: vs Sherborne Girls - U15A, U15B, U14A, U14B (H) 1st, U15C, U14C (A - all depart at 12:15) 2nd, 3rd, 4th (A)

Girls' Hockey: vs Sherborne Girls - U15A, U15B, U14A, U14B (H) 1st, U15C, U14C (A - all depart at 12:15) 2nd, 3rd, 4th (A)

Category
Sport
3rd Form MidYIS Testing

08:35 - 09:50

3rd Form MidYIS Testing

Category
Other
Prospective parents and pupils Group Tour for 11+ Entry in 2018 and beyond (Pavilion)

09:30

Prospective parents and pupils Group Tour for 11+ Entry in 2018 and beyond (Pavilion)

Category
Other
'Art in Motion: the Car, Knowledge and Design' (Art School) - exhibition runs for three weeks and closes on Saturday 7 October

13:00 - 15:00

'Art in Motion: the Car, Knowledge and Design' (Art School) - exhibition runs for three weeks and closes on Saturday 7 October

Category
Other
Rugby: vs Churcher's College - Colts A, Colts B, U14A, U14B, U13A, U13B (H)

14:15

Rugby: vs Churcher's College - Colts A, Colts B, U14A, U14B, U13A, U13B (H)

Category
Sport
Rugby: vs Churcher's College - 1st, 2nd, U15A, U15B, U12A, U12B (A - all depart at 12:15)

15:00

Rugby: vs Churcher's College - 1st, 2nd, U15A, U15B, U12A, U12B (A - all depart at 12:15)

Category
Sport
ODA Class of 2012 Dinner

18:45

ODA Class of 2012 Dinner

Category
Other
Sun 17
Climbing Club Trip to Swanage

Climbing Club Trip to Swanage

Category
Trip
Drama Tech Trip to Thorpe Park

Drama Tech Trip to Thorpe Park

Category
Trip
Evans and Jeanne Trip to the seaside

11:00 - 17:00

Evans and Jeanne Trip to the seaside

Category
House event
Netball: The Cathedral School, Australia arrive (Pavilion)

15:00

Netball: The Cathedral School, Australia arrive (Pavilion)

Category
Sport
Mon 18
Chair Duty: Jeanne/Fitzmaurice

Chair Duty: Jeanne/Fitzmaurice

Category
Chair Duty
Duty Staff: KSC/JLJ/RSM/KEM/VRM/CLW

Duty Staff: KSC/JLJ/RSM/KEM/VRM/CLW

Category
Duty Staff
QR Code Treasure Hunt (all week)

QR Code Treasure Hunt (all week)

Category
Other
Tea Duty: King-Reynolds

Tea Duty: King-Reynolds

Category
Tea Duty
U6th Biology Fieldtrip to Kimmeridge Bay

08:30 - 18:30

U6th Biology Fieldtrip to Kimmeridge Bay

Category
Trip
Head Master's Assembly (Memorial Hall)

08:35

Head Master's Assembly (Memorial Hall)

Category
Assembly
Netball: vs The Cathedral School - 1st, 2nd (H)

16:30

Netball: vs The Cathedral School - 1st, 2nd (H)

Category
Sport
Tue 19
QR Code Treasure Hunt

QR Code Treasure Hunt

Category
Other
Netball: The Cathedral School depart

08:30

Netball: The Cathedral School depart

Category
Sport
4th and 5th Form Service (Memorial Hall)

08:35

4th and 5th Form Service (Memorial Hall)

Category
Service
Lower School and 6th Form Tutor Period

08:35

Lower School and 6th Form Tutor Period

Category
Other
New Lower School Pupil Photographs (William Dauntsey Room)

09:00

New Lower School Pupil Photographs (William Dauntsey Room)

Category
Other
Health and Safety Meeting (William Dauntsey Room)

13:50 - 14:45

Health and Safety Meeting (William Dauntsey Room)

Category
Other
DW Trials

16:20 - 18:00

DW Trials

Category
Other
4th and 5th Form Cookery Course (Pavilion)

16:20 - 17:20

4th and 5th Form Cookery Course (Pavilion)

Category
Other
6th Form Cookery Course (Pavilion)

17:30 - 20:30

6th Form Cookery Course (Pavilion)

Category
Other
Girls' Swimming: vs St Mary's, Calne - U16-U18, U14/U15 & U12/U13 (A - all depart at 16:30)

17:30 - 19:30

Girls' Swimming: vs St Mary's, Calne - U16-U18, U14/U15 & U12/U13 (A - all depart at 16:30)

Category
Sport
Hemens House Bowling and Pizza Night (Swindon)

18:30 - 22:00

Hemens House Bowling and Pizza Night (Swindon)

Category
House event
Wed 20
QR Code Treasure Hunt

QR Code Treasure Hunt

Category
Other
Lower School Hymn Practice

08:35

Lower School Hymn Practice

Category
Other
L6th Geography Fieldwork (Bath)

08:45 - 16:00

L6th Geography Fieldwork (Bath)

Category
Trip
Academic Steering Group (N1)

13:50

Academic Steering Group (N1)

Category
Meeting
Girls' Hockey: vs Marlborough College - U14B, U14C (H) U14A (A - County Tournament, depart at 12:35)

14:15

Girls' Hockey: vs Marlborough College - U14B, U14C (H) U14A (A - County Tournament, depart at 12:35)

Category
Sport
Girls' Hockey: vs Monkton Prep - Junior A 7s, Junior C 7s (H) Junior B 7s, Junior D 7s (A)

15:30

Girls' Hockey: vs Monkton Prep - Junior A 7s, Junior C 7s (H) Junior B 7s, Junior D 7s (A)

Category
Sport
Classics Lecture: Dr Ingo Gildenhard (Salisbury)

16:00 - 19:00

Classics Lecture: Dr Ingo Gildenhard (Salisbury)

Category
Trip
Music Scholars/Exhibitioners Opera Night (Odeon Cinema, Trowbridge)

16:20 - 23:00

Music Scholars/Exhibitioners Opera Night (Odeon Cinema, Trowbridge)

Category
Other
RS India Trip Presentation Evening (William Dauntsey Room)

19:30

RS India Trip Presentation Evening (William Dauntsey Room)

Category
Trip
Thu 21
QR Code Treasure Hunt

QR Code Treasure Hunt

Category
Other
Girls' Hockey: vs Marlborough College - 2nd, 3rd, 4th (H) 1st, U15A, U15B, U15C (A)

Girls' Hockey: vs Marlborough College - 2nd, 3rd, 4th (H) 1st, U15A, U15B, U15C (A)

Category
Sport
Lower School Service (Memorial Hall)

08:35

Lower School Service (Memorial Hall)

Category
Service
Upper School Tutor Period

08:35

Upper School Tutor Period

Category
Other
Staff Induction: Firefly, 3Sys (INSET) - all staff welcome (IT2)

14:00

Staff Induction: Firefly, 3Sys (INSET) - all staff welcome (IT2)

Rugby: vs Marlborough College - 3rd (H)

14:45

Rugby: vs Marlborough College - 3rd (H)

Category
Sport
Junior Scholars

16:15 - 17:15

Junior Scholars

Category
Club/Society
DW Trials

16:20 - 18:00

DW Trials

Category
Other
Scholars' Music Recital (Old Hall)

19:30

Scholars' Music Recital (Old Hall)

Category
Music/Arts
Fri 22
QR Code Treasure Hunt

QR Code Treasure Hunt

Category
Other
6th Form Service (Memorial Hall)

08:35

6th Form Service (Memorial Hall)

Category
Service
Lower School and 4th/5th Form Tutor Period

08:35

Lower School and 4th/5th Form Tutor Period

Category
Other
L6th Form ALIS Baseline Tests

11:50 - 13:10

L6th Form ALIS Baseline Tests

Category
Other
Lambert 6th Form Social

17:20 - 21:30

Lambert 6th Form Social

Category
House event
King-Reynolds 'Grease'

17:20 - 21:00

King-Reynolds 'Grease'

Sat 23
QR Code Treasure Hunt

QR Code Treasure Hunt

Category
Other
Girls' Hockey: vs Prior Park College - 1st, 2nd, 3rd (H) U15A, U15B, U14A, U14B (A)

Girls' Hockey: vs Prior Park College - 1st, 2nd, 3rd (H) U15A, U15B, U14A, U14B (A)

Category
Sport
Parent Reception for 1st Form pupils

12:00

Parent Reception for 1st Form pupils

Category
Other
Girls' Hockey: vs KES Bath - U12A 7s, U12B 7s, U12C 7s, U12D 7s (H) U13A 7s, U13B 7s (A - both depart at 11:35)

13:15

Girls' Hockey: vs KES Bath - U12A 7s, U12B 7s, U12C 7s, U12D 7s (H) U13A 7s, U13B 7s (A - both depart at 11:35)

Category
Sport
Rugby: vs KES Bath - U13A, U13B, U12A, U12B (H)

13:30

Rugby: vs KES Bath - U13A, U13B, U12A, U12B (H)

Category
Sport
Rugby: vs KES Bath - 1st, 2nd, U15A, U15B (H) Colts A, U14A, U14B (A)

14:45

Rugby: vs KES Bath - 1st, 2nd, U15A, U15B (H) Colts A, U14A, U14B (A)

Category
Sport
Jeanne House Party

19:30 - 22:30

Jeanne House Party

Category
House event
Sun 24
6th Form Cookery Course (Devizes)

10:00 - 16:00

6th Form Cookery Course (Devizes)

Category
Other
Manor Trip to Salisbury Cinema and Shopping

10:00 - 16:00

Manor Trip to Salisbury Cinema and Shopping

Category
Trip
Evening Prayer (Memorial Hall); Chairs - Evans

18:00

Evening Prayer (Memorial Hall); Chairs - Evans

Category
Other
Mon 25
Chair Duty: Evans/Mercers

Chair Duty: Evans/Mercers

Category
Chair Duty
Duty Staff: VAHW/JFOH/AP/EHS/RJS/SKWK/NY

Duty Staff: VAHW/JFOH/AP/EHS/RJS/SKWK/NY

Category
Duty Staff
Tea Duty: Hemens

Tea Duty: Hemens

Category
Tea Duty
Head Master's Assembly (Memorial Hall)

08:35

Head Master's Assembly (Memorial Hall)

Category
Assembly
4th Form Drama Trip 'School of Rock' (London)

15:45

4th Form Drama Trip 'School of Rock' (London)

Category
Trip
Academic Board (William Dauntsey Room)

16:20

Academic Board (William Dauntsey Room)

Category
Meeting
Girls' Hockey: vs KES Bath - U15A (H)

16:30

Girls' Hockey: vs KES Bath - U15A (H)

Category
Sport
Head Master's Essay Society (Head Master's House)

18:00 - 20:00

Head Master's Essay Society (Head Master's House)

Category
Club/Society
Farmer 6th Form Curry Night (Devizes)

18:30

Farmer 6th Form Curry Night (Devizes)

Category
House event
Tue 26
4th and 5th Form Service (Memorial Hall)

08:35

4th and 5th Form Service (Memorial Hall)

Category
Other
Lower School and 6th Form Tutor Period

08:35

Lower School and 6th Form Tutor Period

Category
Other
European Day of Languages: 1st Form Breakfast (Dining Hall)

10:50 - 11:15

European Day of Languages: 1st Form Breakfast (Dining Hall)

Category
Other
Girls' Hockey: U18 County Cup (Marlborough College) - 1st (A)

14:45

Girls' Hockey: U18 County Cup (Marlborough College) - 1st (A)

Category
Sport
DW Trials

16:20 - 18:00

DW Trials

Category
Other
4th and 5th Form Cookery Course (Pavilion)

16:20 - 17:20

4th and 5th Form Cookery Course (Pavilion)

Category
Other
Squash: vs Marlborough College - 1st, Intermediate Boys (A)

17:00

Squash: vs Marlborough College - 1st, Intermediate Boys (A)

Category
Sport
6th Form Cookery Course (Pavilion)

17:30

6th Form Cookery Course (Pavilion)

Category
Other
DSPA AGM (William Dauntsey Room)

19:30

DSPA AGM (William Dauntsey Room)

Category
Meeting
Wed 27
Girls' Hockey: vs Sexey's School - U14B, U14C (H)

Girls' Hockey: vs Sexey's School - U14B, U14C (H)

Category
Sport
HPV Vaccinations for 2nd Form Girls

HPV Vaccinations for 2nd Form Girls

Category
Other
Boys' and Girls' Swimming: ESSA Relay Championships - U16-U18, U14/U15, U12/U13 (A - Horfield, Bristol)

08:00 - 18:00

Boys' and Girls' Swimming: ESSA Relay Championships - U16-U18, U14/U15, U12/U13 (A - Horfield, Bristol)

Category
Sport
Lower School Hymn Practice

08:35

Lower School Hymn Practice

Category
Other
Boarding Meeting (Head Master's House)

13:15

Boarding Meeting (Head Master's House)

Category
Meeting
Rugby: vs Clayesmore Prep - U13A, U13B (H) U12A, U12B (A - both depart at 13:15)

15:00

Rugby: vs Clayesmore Prep - U13A, U13B (H) U12A, U12B (A - both depart at 13:15)

Category
Sport
Debating Society: 'This house would allow prisoners to choose death over a life sentence' (N9)

16:20 - 17:20

Debating Society: 'This house would allow prisoners to choose death over a life sentence' (N9)

Squash: vs Bryanston - 1st (A)

17:30

Squash: vs Bryanston - 1st (A)

Category
Sport
Scholars/Exhibitioners' Music Recital (Old Hall)

19:30

Scholars/Exhibitioners' Music Recital (Old Hall)

Category
Music/Arts
Thu 28
Girls' Hockey: vs Sexey's School - 3rd, 4th (H)

Girls' Hockey: vs Sexey's School - 3rd, 4th (H)

Category
Sport
Girls' Hockey: vs St Mary's, Calne - 2nd (H) U15A (A)

Girls' Hockey: vs St Mary's, Calne - 2nd (H) U15A (A)

Category
Sport
Lower School Service (Memorial Hall)

08:35

Lower School Service (Memorial Hall)

Category
Service
Upper School Tutor Period

08:35

Upper School Tutor Period

Category
Other
Governors' Estates and Assets Committee (William Dauntsey Room)

10:30

Governors' Estates and Assets Committee (William Dauntsey Room)

Category
Meeting
Staff Induction (Medical Centre)

14:00

Staff Induction (Medical Centre)

DW Trials

16:20 - 18:00

DW Trials

Category
Other
Choir sing at Mercers Hall, London (depart at 14:00)

18:15

Choir sing at Mercers Hall, London (depart at 14:00)

Category
Music/Arts
Fri 29
Saturday morning lessons and timings for Lessons 1-3

Saturday morning lessons and timings for Lessons 1-3

Category
Other
Inter-House Cross Country and Minor Sports Festival

11:00 - 13:00

Inter-House Cross Country and Minor Sports Festival

Category
Sport
Exeat weekend starts

13:00

Exeat weekend starts

Category
Other
International Society Trip to Thorpe Park and Oxford departs

13:30

International Society Trip to Thorpe Park and Oxford departs

Category
Trip
School transport departs

13:30

School transport departs

Category
Other
Sat 30
Exeat weekend

Exeat weekend

Category
Other
Sun 1
Exeat weekend

Exeat weekend

Category
Other
Boarders return after 18.00 and before 20.30 (or by 8.15am on Monday morning)

Boarders return after 18.00 and before 20.30 (or by 8.15am on Monday morning)

Category
Other
International Society Trip to Thorpe Park and Oxford returns

18:00

International Society Trip to Thorpe Park and Oxford returns

Category
Trip

Subscribe | Download